ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب
۲۸
خرداد

ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

امروزه به دلیل کوچک بودن متراژ خانه، افراد به دنبال ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب می باشند. زیرا در اتاق خواب قرار است به عمل استراحت که بسیار مهم می باشد و بعضا درس خواندن و.. انجام دهید. بنابراین باید فضا به طوری کاربردی و آرامش بخش ایجاد شود.

کمبود مکان و فضا در اتاق خواب های خانه های آپارتمانی امروزی امری کاملا بدیهی است، و شما بعد از خرید یا اجاره خانه نمی توانید جای دیوارها را تغییر دهید، اما می توانید چینش اجزای اتاق خواب را طوری قرار دهید، که اتاق خواب با ترفند خطای دید و… به دلبازترین و بزرگترین حالت خود برسد. در غیر این صورت باعث می شود اتاق خواب آشفته و شلوغ به نظر رسیده  و در نهایت آرامش و تمرکز را از فرد می گیرد.

چینس اجزا و لوزام اتاق خواب علاوه بر بزرگتر نشان دادن اتاق خواب باعث می شود، وسایل ها در اتاق خواب با هم هماهنگ باشند و در صورت نیاز به راحتی در دسترس افراد قرار گیرد. بنابراین ما در تیم هوردیس دیزاین به سرپرستی حسنا خردمند، لازم دانسته این در ادامه نکاتی کاربردی در جهت بزرگتر نشان دادن  اتاق خواب بیان کنیم. با ما همراه باشید…

ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب
ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

 

  • استفاده از رنگ های روشن برای دیوار و وسایل اتاق خواب

 اکنون شما با یک اتاق خواب خالیِ کوچک روبرو هستید. در اولین قدم باید به رنگ رزی دیوارهای آن بپردازید. همانطور که می دانید برای اینکه فضایی دلباز به نظر برسد باید از رنگ های روشن مانند سفید، کرم، بژ، طوسی روشن و… استفاده کنید. زیرا رنگ های روشن انعکاس خوبی برای نور طبیعی یا مصنوعی هستند و باعث می شوند اتاق خواب بزرگ به نظر برسند.  اگر می خواهید حتما رنگی تیره در فضای دیوار اتاق خواب خود داشته باشید، سعی کنید، رنگ را با عرض کمتر و به صورت عمودی در وسط دیوار به صورت فانتزی اجرا کنید.

در ادامه وسایلی که برای اتاق خوابتان اعم از پرده، روتختی و…  انتخاب می کنید، سعی کنید در نتاژ رنگ های روشن و طبیعی باشد. برای مثال می توانید از رنگ های آبی، سبز، طوسی، کرم در تناژ روشن انتخاب کنید. به هیچ عنوان از رنگ های قرمز، طلایی، بنفش و.. استفاده نکنید زیرا علاوه بر شلوغ شدن و کوچک تر شدن فضا آرامش افراد را در زمان استراحت بر اساس روانشناسی مختل می کند.

علت اهمیت طراحی داخلی

  • پنجره و پرده های بلند

متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که بعضی از اتاق خواب ها هیچ گونه پنجره ای ندارند، اما اگر اتاق خوابتان پنجره دارد، اگر شرایط عوض کردن پنجره را دارید، سعی کنید از پنجره های قدی بهره بگیرید تا در طول روز نور طبیعی بیشتری وارد اتاق خوابتان شود.

برای پرده های اتاق خواب نیز می توانید از پرده های حریر ساده عمودی با دوخت پانج از سقف تا زمین استفاده کنید. اگر باز هم فضا طوری بود که تخت خواب در زیر پنجره قرار می گیرد از پرده های زبرا ساده با رنگ روشن استفاده کنید. سعی کنید رنگ موردنظرتان به عنوان رنگ پایه و با دیگر وسایل اتاق خواب همخوانی داشته باشد.

  • کمدها و استندهای بلند و عریض

از آنجایی که تمامی وسایل ضروری و نیازهای زندگیمان در اتاق خواب وجود دارد، و اتاق خواب کوچک را باید طوری طراحی نمود که تمامی این وسایل، اعم از پوشاک، لوازم تحریر و مطالعه، لوازم الکترونیکی و.. باید در این فضا جای گیرد.

بنابراین از طراحان بخواهید برحسب نیازهای شما یک کمد و شلف های استاندارد و طوری که فضای لازم برای جای گیری وسایلتان ایجاد گردد، طراحی کند. سعی کنید لوازم اضافی و غیرضروری مانند تلویزیون، مبلمان و.. را از اتاق خوابتان حذف کنید و در ازای آن کمدی به رنگ روشن با درهای ریلی و ارتفاع سقف تا زمین با طبقه بندی های استاندارد، در اتاق خوابتان تعبیه کنید.  و همچنین هر فضای خالی و متناسب را برای ایجاد شلف در نظر بگیرید، تا بتوانید لوازم های کوچک و فانتزی و یا حتی تابلوها را بر روی آن قرار دهید.

ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب
ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

 

  • استفاده از آینه های دیواری و قدی

آینه ها به دلیل اینکه انعکاس خوبی برای نور هستند، و از آنجایی که داشتن آینه از واجبات اتاق خواب هست، اگر دیوار خالی ندارید برروی کمد دیوار به صورت قدی نصب کنید و اگر بر روی دیوار نصب می کنید در طرح و شکل و قاب ساده و به صورت قدی و ارتفاع بلند، باشد. این کار هم کارایی شما را بالا می برد، هم باعث شده نور طبیعی و مصنوعی در به خوبی انعکاس داده و اتاق خواب را بزرگتر از آنچه که هست، نشان دهد. آینه قدی اگر به دیوار نصب شود، باعث مرتب نشان دادن اتاق خواب خواهد شد.

  • انتخاب سرویس خواب با سایز استاندارد

مهم ترین مسئله بعدی انتخاب سرویس خواب استاندارد و متناسب با اتاق خواب شما می باشد. سعی کنید سرویس خواب های مدرن و کاربردی با کشوهای زیاد و بعضا مخفی و.. خریداری کنید. یا حدالامکان پایه های تخت خوابتان از زمین فاصله داشته باشد تا بتوانید بین فضای خالی زمین و تخت خواب وسایلتان را جای گذاری کنید. یا حتی خالی بودن بین فضای تخت خواب و زمین باعث بزرگتر رسیدن اتاق خواب می شود.

البته نیازهای افراد در طول زمان با توجه به عوض شدن شرایط، تغییر می کند. بنابراین در بازار سرویس خواب های مخصوص نوجوانان قرار دارد که در زمان استراحت تخت خواب را باز می کند و در زمان مطالعه از بخش کامپیوتر و میز مطالعه استفاده می کند و در هر زمان که به آن نیازی نبود ، آنها را جمع می کند. شما نیز می توانید از این نوع وسایل استفاده کنید. زیرا این کار اتاق خواب را همیشه مرتب، خلوت و دلبازتر می کندو در نتیجه آرامش و تمرکز را برایتان به ارمغان می آورد.

همچنین اگر اتاق خواب مد نظر را دو فرزند استفاده می کنند، می توان از تخت های دو طبقه استفاده نمود.  سعی کنید جنس تخت مد نظرتان از چوب و به رنگ روش و ترجیحا طوسی یا سفید باشد.

 

اصول معماری در طراحی آشپزخانه

 

 

  • فرش و یا موکت پوش کردن اتاق خواب

اگر اتاق خوابتان را یم خواهید سرامیک کنید، ترجیحا از سرامیک های براق با رنگ روشن اما غیر سفید انتخاب کنید! زیرا سفید با وجود روشن بودن کثیفی ها و لک ها را زود به زود نشان می دهد، اما سرامیک هایی به رنگ کرم یا طوسی ساده میتواند انتخاب خوبی باشد. زمانی که اتاقی سرامیک باشد، باید از فرش یا گلیم در کنار تخت خواب پهن نمود. زیرا باعث گرما بخشی می شود. سعی کنید فرض هایی ساده یا طرح خشتی انتخاب کنید. و اگر کل اتاق را موکت پوش می کنید، سعی کنید از موکت های بافت دار استفاده کنید تا فرش دیگری روی آن نندازید.

  • حذف وسایل اضافی

در اتاق خواب کوچک اگر وسایلی را استفاده یا ضروری از آن ندارید، وارد کنید؛ باعث می شود اتاقتان نامرتب و شلوغ و در نهایت کوچک به نظر برسد. وسایلی مانند مبل تک نفره، تلویزیون، پاف و… که می توان در بخش های دیگر خانه به آسانی از آن استفاده نمود، وارد اتاق خواب نکنید.

ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب
ترفندهای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

 

سخن پایانی

چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب با متراژ کم، نیاز به تسلط بر قوانین و اصول دکوراسیون داخلی دارد. اگر می خواهید اتاق خوابتان را طوری بچینید که بهره وری فرزندتان یا خودتان بالا رود می توانید از طراحان و معماران کمک بگیرید. تیم طراحی هوردیس دیزاین از مشاوره تا طراحی و اجرا در خدمت شما متقاضیان عزیز می باشد. برای ارتباط با مشاوران ما به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.

 

 

بازدیدها: 0