۰۵
اردیبهشت

چگونه در نوآوری و بازسازی فضا اشتباه نکنیم

کلمه بازسازی به تنهایی تصویری از خرابکاری و فضاهای پر از گرد وخاک را به ذهن می رساند. برای مثال، اگر بخواهیم یک آشپزخانه را بازسازی کنیم باید، ماشین ظرفشویی، گاز، یخچال را وسط اتاق نشیمن جمع کنیم. حتی گاهی قضیه از این هم بدتر است، مثلا برای بازسازی حمام، اعضای خانواده پنج نفری باید از یک حمام تا زمان پایان کار استفاده کنند.

آیا این بازسازی همان چیزیست که شما می خواهید؟

برای چه هدفی قصد بازسازی دارید؟ خوب به پروژه ای که در ذهن خود دارید فکر کنید، ببینید به چه منظور می خواهید بازسازی کنید؟ از خود بپرسید آیا این کار ارزش زمان و صرف هزینه دارد؟ آیا مطمئن هستید زمان فروش این مکان پولی که صرف کردید به شما باز می گردد؟ حتی اگر این خانه ای است که همیشه می خواهید در آن زندگی کنید باز هم در مورد طرح خود بیشتر فکر کنید.

فکرها و ایده هایی هستند که در نگاه اول بسیار خوب و منطقی به نظر می رسند، اما اگر عملی شوند، سوال برانگیز هستند.

بودجه ای را در نظر بگیرید و بر اساس آن پیش روید

البته این کار کمی سخت است. این که چه مقدار سرمایه برای این بازسازی در نظر گرفتید کار ساده ایست اما پیش بردن طرح با این مقدار پول کار آسانی نیست. پس طرحی را برای کارتان در نظر بگیرید، هزینه های لازم را محاسبه کنید و طرحی را شروع و به پایان برسانید که فضای خانه شما را بیشتر از قبل مناسب و شاد کند.

فردی حرفه ای را برای کار در نظر بگیرید

شاید فکر انتخاب فردی مناسب کابوسی شبانه باشد. اما انتخاب فردی نامناسب و شروع کار از کابوس آن بدتر است. ممکن است چنین فردی، شما را در نیمه راه رها کند. بنابراین انتخاب فردی امین، با صداقت، حرفه ای و با داشتن ایده های ناب بسیار مهم است. پس زمانی صرف کنید تا این شخص را پیدا کنید، مطمئن شوید در این کار تحصیل کرده و مدرک او به رسمیت شناخته شده است.

مطمئن شوید که این بازسازی و طرح جدید با کل طرح خانه هماهنگ است

آیا در خانه ای مربوط به دوره ویکتوریا زندگی می کنید؟ طرح و سبک خانه شما هر چه که باشد، باید با این طرح و سبک بازسازی را انجام دهید. هیچ چیزی بدتر از این نیست که بازسازی را انجام دهید که در آن درب و پنجره های نامناسب به این طرح اضافه کنید و محیط را زشت، خسته کننده و منجر به کابوس های بیرحمانه شبانه شود.
اگر این تعمیر و بازسازی با سبک خانه شما هماهنگ نیست، بهتر این است که آن را بفروشید و خانه ای که با نیازهای شما هماهنگ است پیدا کنید. منظور این نیست که نمی توانید بازسازی یا تعمیر کنید، بلکه باید بازسازی به شیوه ای انجام شود تا بین طرح، هزینه و نیازها هماهنگی برقرار کند.

ایمنی را در نظر بگیرید

آیا در خانه جعبه کمک های اولیه دارید؟ در بازسازی و تعمیر خانه اتفاقات ناگهانی غیر قابل پیش بینی هستند. در این طرح ها وجود وسایل تیز و برنده و حادثه حتمی است. پس اگر خودتان به تنهایی این کار را انجام می دهید، از تمامی مسایل مربوط به کار و ایمنی آگاه باشید.

 

بازدیدها: 0