دیوارپوش میکروسمنت
۳۰
شهریور

دیوارپوش میکروسمنت و کاربرد آن

یکی از جدیدترین دیوارپوش هایی که در مصالح ساختمانی وجود دارد، دیوارپوش میکروسمنت می باشد. که با داشتن یک لایه پوششی بی نظیر و با دوام و ماندگاری بالا بر روی انواع دیوارها با زیرساخت های مختلف و سطوح های داخلی و خارجی؛ قابل اجرا می باشد.

افرادی که به نماهای بتنی علاقه مند هستند می توانند با هزینه ی کمتر، دیوارپوش بتن اکسپوز را با دیوارپوش میکروسمنت جایگزین کنند. زیرا مزایای و ویژگی های زیادی  مانند نداشتن هیچگونه درز و ایجاد سطحی صاف یکدست دارد که باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی و خارجی و شتسشوی آسان تر در پی دارد.

به دلیل اهمیت بالای دیوارپوش میکروسمنت در مصالح ساختمانی، تیم هوردیس دیزاین تصمیم گرفته است در ادامه به تعریف جامع این دیوارپوش و مزایا و معایب آن بپردازد. در ادامه با ما همراه باشید…

 

دیوارپوش میکروسمنت
دیوارپوش میکروسمنت

دیوارپوش میکروسمنت چیست؟

 

از ترکیب سیمان با رنگدانه های معدنی و رزین های با پایه ی محلول آب و یکسری مواد  افزودنی دیگر، دیوارپوش میکروسمنت بوجود می آید. میکروسمنت در واقع یک لایه ی پوششی از پلیمر مایع است که دارای چسبندگی بالا و غیرقابل نفوذ و مورد استفاده برای انواع سطوع به غیر از دیوار مانند کف، سقف و.. می باشد.

حتی میکروسمنت را می توان در محیط های پر تردد و یا مکان هایی که استفاده زیادی از آن می شود، به کار برد زیرا مقاومت بالایی در برابر ضربات دارد. و ضخامت قابل اجرا و مناسب برای اجرای میکروسمنت برای انواع سطوح افقی و عمودی، 3 میلیمتر می باشد.

 

 

همه چیز درباره ی دیوارپوش آجری در طراحی داخلی

انواع دیوارپوش میکروسمنت

 

  • میکرو استون (Microstone):  این نوع دیوارپوش معمولا برای نمای خارجی و حتی حیاط ها استفاده کرده و ظاهری شبیه به سنگ دارند. به همین دلیل است نام آنرا میکرواستون گذاشته اند.
  • میکرودک (Microdeck): این نوع دیوار پوش برای محیط های رطوبتی بیشتر استفاده می کنند زیرا درصد کمی از رطوبت را از خود عبور می دهند و ظاهری شبیه به تن دارد. و می توان از بهترین انواع میکروسمنت می باشد و دارای بافت ظریف و طبیعی می باشد.
  • میکروفاین (Microfino): این نوع دیوارپوش نیز نسبت به بقیه  رطوبت و آب کمتری به خود جذب می کند و گاها در حمام و دیگر جاهای رطوبتی از آن استفاده می کنند.
  • آکواسمنت (Aquacement): بهترین نوع دیوارپوش برای استخر و حوض می باشد زیرا ماندگاری و مقاومت بالا در برابر کلر و نمک دارد.
  • میکروبیس (Microbase): این نوع از دیوارپوش میکروسمنت دارای بافتی نامنظم بوده و از آن می توان به عنوان زیر سازی دیگر موارد استفاده کرد. اگر بخواهید از میکروسمنت برای زیرسازی استفاده کنید، بهترین انتخاب میکروبیس است. زیرا بافت نامنظمی در خود دارد و لایه ی نهایی را بهتر به خود جذب می کند.
  • میکروفرش (Microfresh): اگر می خواهید از میکروسمنت در محیط های پر تردد و پر استفاده مانند راهرو و.. استفاده کنید، میکروفرش انتخاب عالی می باشد زیرا به دلیل ساختار خود مقاومت بسیار بالایی نسبت به بقیه میکروسمنت ها دارد.

 

 

دیوارپوش میکروسمنت
دیوارپوش میکروسمنت

ویژگی های دیوارپوش میکروسمنت

اگر شما به ویژگی های دیوارپوش میکروسمنت بیشتر آشنا باشید، می توانید تصمیم بگیرید که آنرا برای کدام مکان از منزل یا محیط کارتان انتخاب کنید. دیوارپوش میکروسمنت ویژگی های مختلفی دارد که برای بعضی از افراد می تواند مزایا و برای برخی دیگر از معایب آن می باشد.

همانطور که ذکر کرده ایم، دیوارپوش میکروسمنت، بر روی تمامی سطوح مانند گچ، سیمان، آجر، کاشی و… و در تمامی مکان های به صورت افق و عمودی و حتی کف و سقف نیز قابل اجراست. و بعد از اجرا هیچگونه درز و شکافی در آن نمی بینید و یک سطح صاف و یکدست به شما تحویل می دهد. با وجود داشتن سطح صاف به دلیل بافتی که دارد، اصلا سر و لغزنده نیست و شست وشو در آن به راحتی انجام می شود.

اجرای این پوشش کثیف کاری و دردسرهای معمول را نداشته و بسیار آسان و بدون ابزار خاص می باشد. و به دلیل بافتی که در خود دارد ضدخش بوده و باکتری ها و میکروارگانیسم ها در آن جمع نمی شوند. و با طبیعت سازگار هستند.

همچنین تنوع رنگی بالایی داشته و به دلیل ساختارش وزن کمتری نسبت به دیگر مصالح دارد و به بار ساختمان اضافه نمی کند زیرا در ضخامت 2 یا 3 میلیمتری قابل اجرا است. اما با این وجود مقاومت بسیار بالایی دارد.

 

 

مزایا و معایب کفپوش سه بعدی

کاربردهای دیوارپوش میکروسمنت

 

همانطور که قبلا گفته ایم به دلیل ساختاری که در میکروسمنت ها وجود دارد می توان در انواع مکان ها و در انواع سطوح این دیوارپوش را اجرا نمود، که برخی از آنها را در ادامه ذکر می کنیم.

 

  • نمای بیرونی ساختمان

 

دیوارپوش میکروسمنت در مقابل عوامل طبیعی چون نور شدید خورشید و یا باد و باران و… بسیار مقاوم است. و استفاده از از این دیوارپوش در نمای بیرونی ساختمان مقاومت آنرا بالا برده و باعث طول عمر بیشتر ساختمان می شود.

 

  • حمام و سرویس بهداشتی

 

دیوارپوش میکروسمنت از آنجایی که مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و مواد شیمیایی و دما دارد، می تواند انتخاب عالی برای حمام و سرویس بهداشتی باشد. زیرا در این مکان رطوبت بالا و نوسانات دمایی زیاد و شست وشو با مواد شوینده وجود دارد که اگر از پوشش خوب استفاده نشود در معرض فرسایش و تغییرات سریع قرار می گیرد.

 

  • بین کابینتی و آشپزخانه

 

همانطور که در قسمت ویژگی های دیوارپوش مسکروسمنت گفته شد، در برابر دما بسیار مقاوم هستند و اصلا تغییر شکل نمی دهند. پس می توانید بدون استرس در بین کابینت و حتی آشپزخانه که شست وش و در آن انجام می شود استفاده کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله از تیم هوردیس دیزاین به سرپرستی حسنا خردمندی سعی نموده ایم، به تعریف کاملی از دیوارپوش میکروسمنت و کاربرد آن در جاهای مختلف و از ویژگی های آن صحبت کنیم. همانطور که متوجه شده اید مصالح زیادی در صنعت ساختمانی وجود دارد که برای پوشش کف، سقف و.. استفاده شود اما مصالحی که بتواند همه نیازهای مارا در خود پاسخ دهد فقط می تواند دیوارپوش میکروسمنت باشد. دیوارپوش میکروسمنت با توجه به ویژگی های ظاهری که از آن گفته شد، ظاهری مدرن و شیک و با ظرافت بالا در دکوراسیون داخلی و بیرونی ایجاد می کند. اگر شما نیز نظر یا تجربه ای در مورد دیوارپوش میکروسمنت دارید، در پایین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

 

بازدیدها: 0