رنگ مبل سال
۱۷
اردیبهشت

ایده رنگ مبل سال 1401

به عنوان ایده رنگ مبل سال 1401 ؛ شاید انتخاب رنگ مبلمان کمی سخت به نظر برسد، اما زمانی که به اصول آن آشنا باشید، با توجه به رنگ های جدیدی که در ادامه در مورد آن شرح می دهیم می توانید بهترین رنگ را انتخاب کنید. مبلمان یک منزل یا محل کار، به دلیل اینکه معمولا در مرکز چیده می شوند، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و جذابیت دکوراسیون اطراف خواهد داشت. و معمولا افراد زمانی که خسته از سرکار به منزل می آیند اولین چیزی که به چشمشان می خورد، دیزاین داخلی اتاق پذیرایی می باشد. بنابراین اگر کمی دقت به خرج دهید می توانید دکوراسیونی بینظیر برای فضای پذیرایی و یا نشیمن خلق کنید.

تیم هوردیس دیزاین در ادامه رنگ هایی که توسط کمپانی های معروف دنیا، که به عنوان رنگ سال 2022 معرفی شده اند، شرح می دهد. این رنگ ها را برای مبلمان منزلتان را می توانید به اندازه فضا، نور موجود در اتاق انتخاب کنید. سعی کنید برای فضاهایی که متراژ آن کوچک تر است از تمِ روشنِ آن  رنگ موردنظر استفاده کنید، تا فضای نشیمن و پذیرایی بزرگ تر و دلبازتر به نظر برسد.

 

رنگ مبل سال 1401
رنگ مبل سال 1401

 

ایده رنگ مبل سال 1401

عموم مردم فکر می کنند فقط یک رنگ به عنوان رنگ سال معرفی می شود، اما اینطور نیست! هر ساله کمپانی های مشهور رنگ های مختلفی را به عنوان رنگ سال که بارِ روانشناسی و علمی دارد؛ معرفی می کنند.

مشهورترین کمپانی که پنتون می باشد، مرجع اکثر صنعت های مد و فشن می باشد، ولی با اینحال کمپانی هی بسیار معروف و با اصالت دیگری نیز در همان سال  رنگ های مختلف معرفی می کنند.

در ادامه به معرفی این رنگ ها می پردازیم.

 

آبی بنفش

این رنگ که به عنوان یک رنگ رسمی اعلام شده است توسط کمپانی پنتون معرفی شده است. رنگ آبی بنفش یا Very Peri از ترکیب دو رنگ آبی و مرجانی می باشد. این به دلیل دید روانشناسانه ای که به آن وجود دارد انتخاب شده است. زیرا مفهوم این رنگ گذر از سختی ها و بدی ها ( ویروس کرونا) و بازتاب زندگی دیجیتالی و فیزیکی جدید به همراه اعتماد به نفس مثبت و خلاقیت بی اندازه می باشد.

این رنگ به عنوان یک رنگ جذاب، بروز و روشن در مبلمان منازل بسیار عالی می باشد. زیرا این رنگ از لحاظ دکوراسیون می تواند خانه تان را فانتزی و بسیار بزرگ تر از آنچه که هست، نشان دهد. اکر می خواهید فضایی مدرن در منزلتان با مبل به رنگ سال ( آبی بنفش) درآورید می توانید آنرا با وسایل و اکسسوری های دیگر با رنگ طوسی، آبی آسمانی، سفید، کرم و.. دیگر رنگ های خنثی ترکیب کنید.

اگر می خواهید این رنگ را در دکوراسیون کلاسیک و مدیترانیه ای بکار ببرید، می توان آنرا با رنگ های طلایی، سبز چمنی، مشکی و… ترکیب نمائید.

رنگ سبز غبارآلود

کمپانی Better Homes & Gardens از دیگر کمپانی های معروف می باشد که رنگ دیگری را به عنوان رنگ سال معرفی نموده است. که می توان این رنگ را به عنوان یکی از بهترین رنگ‌ مبل سال ۱۴۰۱ نام برد؛ سبز غبارآلود (Laurel Leaf) !

این رنگ که از رنگ های اصلی طبیعت است و اکثر مردم به دلیل گرایش به طبیعت دوست دارند این رنگ سال را به عنوان رنگ مبل در فضای پذیرایی خود استفاده کنند. رنگ سبز به دلیل تاثیر روانی و احساس و آرامش و سلامتی که به افراد می دهد، طرفدار زیادی دارد. این رنگ را می توان در دکوراسیون داخلی با اکسسوری ها و لوازم هایی که به رنگ سفید، قهوه ای، آبی، طوسی، صورتی و کمی زرد ترکیب نمود. برای مثال اگر در دکوراسیون سنتی یا مدیترانیه ایی خصوصا برای ویلاباغ ها می توان از رنگ مبل سبز با کوسن زرد و یا به شکل های مختلف بهره برد.

رنگ میست اکتبر

کمپانی بنجامین مور، رنگی به نام میست اکتبر که رنگی نزدیک به رنگ سبز ملایمی است معرفی نمود. این رنگ که به عنوان یک رنگ خنثی که نماد صلح و آرامش است،  اکثرا در دکوراسیون های مدرن در کنار رنگ طوسی و سفید بکار می رود. این رنگ به عنوان یک رنگ لوکس و شیک می توانید برای رنگ مبل سال 1401 انتخاب کنید.

 

روانشناسی رنگ قهوه ای در دکوراسیون

سایه رنگ خاکستری مایل به سبز

این رنگ از طرف کمپانی شروین ویلیامز به عنوان رنگ 2022 معرفی شده است. انگار این رنگ خاکستری مایل به سبز ( Evergreen Fog) برای طرفداران رنگ طوسی و مدرن پدید آمده است. زیرا طرفداران دکوراسیون مدرن اکثرا مبل های کلیشه ای به رنگ طوسی، سفید و بژ انتخاب می کنند. این رنگ آرامشبخش را می توان جایگزین مناسب برای این نوع رنگ مبل ها دانست.

رنگ‌های پاستلی

یکی از رنگ های جذابی که برای سال 1401 یا 2022 انتخاب و معرفی شده است، رنگ پاستیلی می باشد. کمپانی والسپار فقط خود را به یک رنگ خاص محدود نکرده و اذعان دارند همه رنگ های پاستیلی می تواند انتخاب عالب برای دنیای دکوراسیون و یا مد و فشن باشد. رنگ های پاستیلی به ملایم، و آرامش بخش بودن آن در عین فانتزی بودن معروند. رنگ های پاستیلی را اگر به عنوان رنگ مبل سال 1401 انتخاب می کنید، سعی کنید با رنگ های گرم یا خنثی مانند قهوه ای یا سفید ترکیب کنید.

رنگ آبی نیلی

کمپانی  HGTV Home رنگ آبی نیلی را به عنوان رنگ سال 2022 معرفی نمود. این رنگ در عین سرد بودن می توان در آن ته مایه ای از  رنگ های گرم مشاهده نمود. به همین دلیل اگر این رنگ را به عنوان رنگ مبل سال 1401 انتخاب کنید، می توانید ب هر نوع رنگی طبق سلیقه ی خود ترکیب کنید. زیرا این رنگ به عنوان یک رنگ سرد رو به خنثی به حساب می آید.

رنگ مبل سال 1401
رنگ مبل سال 1401

 

رنگ سبز آووکادویی

بله باز هم سبز! فکر می کنیم تا اینجا متوجه شده اید برخلاف باور عموم که  رنگ آبی بنفش را به عنوان رنگ سال 1401 می دانند، رنگ سبز در تناژ هایی که معرفی شد رنگ بروز می باشد. رنگ سبز آووکادویی Guacamole که توسط کمپانی Glidden معرفی شده است، پتانسیل خوبی برای ترکیب با یک پالت رنگی متنوع خواهد داشت. هوردیس دیزاین پیشنهاد می کند این رنگ را با رنگ های سفید، خاکستری و کرمی اگر ترکیب کنید، یک دکوراسیون شیکی به شما تحویل خواهد داد.


 

انتخاب هر کدام از این رنگ مبل های سال 1401، بستگی به سلیقه شما و روحیه تان دارد. فقط سعی کنید از اصول قانونی ترکیب رنگ ها بهره ببرید. زیرا در غیر اینصورت باعث می شود تمام هزینه و وقتتان هدر برود. برای دکوراسیون خانه و یا محل کار به دنبال دکوراسیون شیک هستید، می توانید از تیم هوردیس دیزاین کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

بازدیدها: 0