۳۰
فروردین

ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار

همه ی ما در هر زمانی که می خواهیم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار رنگی را برای دیوار انتخاب کنیم (ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار) ، بین رنگ های موجود در بازار دودل می شویم و می خواهیم لوکس ترین رنگ را انتخاب کنیم. اگر بتوانید از نحوه ترکیب رنگ ها و اصول خاص آنها اطلاعات کسب کنید، می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. رنگ کردن دیوار به این جهت اهمیت دارد که دیوار هر رنگی شود سیر وسایل در فضای اتاق باید با آن همخوانی داشته باشد. پس از نظر طراحان داخلی رنگ دیوار ستون فقرات و پایه ی اصلی دکوراسیون داخلی می باشد.

از نظر طراحان داخلی هیچ دیواری در خانه یا محیط کار نباید خالی و ساده رها شود. یا باید توسط گچبری های شیک یا کاغذ دیوار، و یا رنگ و حتی تابلو پر شود. مدرن ترین روش برای داشتن یک خانه لوکس رنگ آمیزی به صورت لوکس می باشد. باید بدانید هر ایده رنگی که در ادامه گفته می شود را اجرا می کنید باعث ایجاد ارتباط با دیگر جزئیات خانه می شوید.

مهم ترین جایی که افراد برای رنگ آمیزی دیوار آن به متخصصان رجوع می کنند، رنگ اتاق نشیمن یا همان پذیرایی می باشد. زیرا به همه ثابت شده است که این مکان، بیشترین جایی است که افراد در طول روز در آن وقت می گذرانند. همه ی اوقات فراغت افراد ساکن در خانه در این مکان می گذرد زیرا باعث ایجاد احساس راحتی و صمیمی بودن و به دلیل فضای بزرگتر افراد بیشتری در آن می توانند جمع و در کنار یکدیگر باشند. بنابراین رنگ اتاق نشیمن تاثیر زیادی بر روی روحیه ی افراد خانه و مهمانان دارد. خیلی از افراد ترکیب رنگ های لوکس که از قدیم وجود دارد و آزمایش شده است را اجرا می کنند. و بعضی از افراد رنگ سال را به دلیل به روز بودن به عنوان رنگ لاکچری انتخاب می کنند. در ادامه تیم هوردیس دیزاین، به معرفی 5  ترکیب رنگ برای دیوار معرفی می کند که طبق سلیقه خود می توانید آنرا برای لوکس کردن فشا بکار ببرید. توجه کنید که در ترکیب رنگ ها یک رنگ به عنوان رنگ پایه و اصلی می باشد و دیگر رنگ ها یا به صورت مکمل و یا در تضاد آن است که هر کدام از این مکمل ها یا تضادها را بر حسب سلیقه خود می توانید اعمال کنید.

ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار
ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار

 

ترکیب رنگ های لوکس برای رنگ آمیزی دیوار

  • رنگ با پایه ی سبز

در پالت های رنگی، رنگ سبز به دلیل اینکه رنگ طبیعت و رنگ جهان را نشان می دهد، به عنوان یک رنگ آرامش بخش یاد می شود.  این رنگ بیشتر برای خانه هایی که نورگیر نیستند و امکان پرورش گل و گیاه را ندارند، توصیه می شود. رنگ سبز حسی بسیار تازه و ظریف را به اطراف می دهد. رنگ سبز را می توان با رنگ سفید که رنگی سرد می باشد به عنوان یک طراحی مدرن ترکیب نمود. رنگ سبز روشن در دسته ی رنگ های گرم قرار میگیرد اگر می خواهید آنرا با رنگ تیره ترکسیب کنید، رنگ بنفش تیره انتخاب بسیار عالی می باشد! که این ترکسیب حس و حالی متفاوت به فضا می دهد.

  • رنگ با پایه ی طوسی

دکوراسیون مدرن که در این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است، با رنگ طوسی شناخته شده است. این اتاقی که با رنگ طوسی رنگ آمیزی شود، آماده پذیرش لوازم و اکسسوری ها با هر سبک و با هر رنگی می باشد. مانند رنگ زرد، بنفش، کرم، نارنجی و.. که با این رنگ به خوبی هماهنگ می شود و هم در دکوراسیون کلاسیک و هم مدرن بکار می رود. البته این رنگ به تنهایی بیشتر افرادی استفاده می کنند که نمی خواهند دیوار رنگی رنگی داشته باشند و یا هر سال دیوار را مجدد رنگ کنند.

ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار
ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار

 

  • رنگ با پایه ی آبی

وقتی به طراحان داخلی مراجعه می کنید، و از آنها درباره ی رنگ لوکس و متفاوت برای دکوراسیون داخلی صحبت می کنید شاید اولین پیشنهاد آنها، رنگ آبی باشد. آبی رنگ آرامش بخشی می باشد. و هارمونی مختلف آن را با رنگ های کرم، قهوه ای، طوسی، صورتی و زرد ترکسیب بسیار لاکچری خواهد بود. خصوصا اگر برای منزلتان کفپوش چوبی یا طرح چوب انتخاب کرده اید، رنگ آبی انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. این رنگ علاوه بر نشیمن برای سرویس بهداشتی و حمام نیز انتخاب بسیار عالی می باشد.

  • رنگ با پایه ی مشکی

هنوزم خیلی از افراد نسبت به رنگ آمیزی دیوار با رنگ مشکی مقاومت می کنند، زیرا فکر می کنند فضایشان را کوچک و دلگیر می کند. در صورتی که رنگ مشکی اگر اصولی و با رنگ های خوب کار شود، فضایی لوکس، متفاوت و چشم نواز را ایجاد می کند. فضایی که دیوار آن به رنگ مشکی باشد به سایر لوازم و اکسسوری اجازه می دهند که به چشم بیایند. برای مثال مبلمانی که در روبروی دیوار مشکی قرار دارد یا تابلوهایی که در آن نصب می شود و….

  • رنگ با پایه ی بنفش

با رنگ بنفش و یکی از تنالیته های آن یاسی م یتوان یک محیط دلچسب و چشم نواز را برای فضای داخلی به ارمغان آورد. این رنگ را معمولا با کرم، خاکی و یا طوسی روشن ترکیب می کنند.

ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار
ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار

 

اما توصیه ی دیگری که تیم هوردیس دیزاین در رابطه با ایده ترکیب رنگ های لوکس برای دیوار  دارد این است که به دلیل اینکه فضای اطراف ما را دیوار احاطه می کند، نباید رنگ های تند و آزار دهنده بکار ببریم. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که ریسک نمی کنید و یا یک تغییر زود دلتان را می زند. سعی کنید رنگ پایه را سفید انتخاب کنید و دیگر رنگ های گفته شده را با آن ترکیب کنید. اگر می خواهید برای رنگ آمیزی دیوار خانه ی خود و طراحی دکوراسیون آن بهترین ها را اجرا نمایید، باید از متخصصان اینکار استفاده کنید. برای این منظور می توانید به تیم هوردیس دیزاین اعتماد کنید. تیم هوردیس دیزاین از مشاوره تا طراحی و اجرا در خدمت شما همراهان گرامی می باشد. برای اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما مراجعه نمائید.

بازدیدها: 0