۲۰
مرداد

آلاچیق و انواع مواد مورد نیاز در طراحی و ساخت آلاچیق

آیا دوست دارید؛ حیاط‌ خلوت خانه‌تان را زیباتر کنید؟ ساختن یک آلاچیق که سکو یا پاسیو را همراهی کند؛ مطمئناً به جذابیت خانه شما می‌افزاید. آلاچیق برای هر حیاط‌خلوت یا گذرگاهی، مانند یک سایبان فوق‌العاده، ایفا نقش می‌کند. چه در پی خلق یک سایبان شیک و مدرن برای سالن استراحت بیرونی خود هستید و چه می‌خواهید یک پناهگاه در باغ خود بسازید؛ آلاچیق، انتخابی عالی است. همچنین، مهم است که توجه کنید؛ مدل‌ها و مصالح متنوعی برای ساخت آلاچیق وجود دارد.

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی در کنار افزایش ارزش خانه شما، نمایی طبیعی اما زیبا را به حیاط‌ خلوت هدیه می‌کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که کارهایشان را خودشان انجام می‌دهند؛ با چوب کار کنید تا هرچه بهتر، به رویا یخود رنگ واقعیت ببخشید. بسیاری از آلاچیق‌های چوبی دارای قطعات از پیش برش داده شده یا سوراخ شده هستند که دردسر ناشی از نصب دیگر ساختارهای چوبی را حذف می‌کنند. از چوب می‌توانید برای ایجاد سایبان برای پاسیو نیز استفاده کنید. آلاچیق چوبی، زیبا و کاربردی است.

آلاچیق فلزی

اگر به دنبال یک ماده مدرن‌تر هستید؛ روی فلزها سرمایه‌گذاری کنید. وقتی پای ساخت آلاچیق با فلز در میان باشد؛ فلز انعطاف‌پذیری زیادی از خود نشان می‌دهد. فلز نه تنها طیف وسیعی از رنگ‌ها و مدل‌ها را به همراه دارد؛ بلکه بادوام است و در برابر شرایط آب و هوایی هم مقاوم است. علاوه بر طول عمر فلز، نصب آن نسبت به انتخاب‌های دیگر راحت‌تر می‌باشد چون به‌صورت پنل‌های آماده فروخته می‌شود و نیازی به برش ندارد.

آلاچیق فولادی

آلاچیق‌ فولادی، جزو مقاوم‌ترین محصولات موجود در بازار هستند. اگر قصد خلق سایه در حیاط‌ خلوت را دارید؛ باید بگوییم که شما خوش‌شانس هستید. نصب این محصول، فوق‌العاده راحت است؛ ورقه‌ها را روی یک اسکلت فولادی سوار می‌کنند. از آلاچیق‌ فولادی برای حفظ کردن باغ نیز می‌توان بهره برد؛ حتی می‌توانید از تیرهایی استفاده کنید تا شاخه مو و گیاهان دور ساختار بپیچند و یک نما طبیعی و خاکی خلق کنند. گیاهان آویزان از تیرهای یک آلاچیق با اسکلت فولادی، راه‌حل خوبی برای خلق سایه روی سکو یا پاسیو هستند.

آلاچیق آلومینیومی

اگر نگران قیمت بالا آلومینیوم هستید؛ بد نیست بدانید که آلاچیق آلومینیومی، دوستدار جیب شماست. آلاچیق‌های آلومینیومی به مراقبت چندانی نیاز ندارند؛ پوسیده نمی‌شوند و سطح بدون منفذشان در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت می‌کند. پروسه نصب این محصول، عاری از هر زحمتی است. اگر قصد دارید خودتان نصب آن را انجام دهید؛ تیرها و فریم‌های آلومینیومی، نسبت به دیگر انواع، خیلی سبک هستند. این محصول برای پاسیوهایی مناسب است که مستقیماً به خانه وصل می‌شوند.

بازدیدها: 0