بازسازی کابینت
۲۱
مرداد

7 روش نوسازی کابینت آشپزخانه

همانطور که می دانید هر وسیله ای با گذشت زمان دچار کهنگی و از رنگ رفتگی می شود که کابینت نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. شاید صاحب یک خانه ای هستید و می خواهید آنرا بفروشید بنابراین برای فروش بهتر لازم است وسایل داخل آن از جمله کابینت و کمد با حالتی بهتر در نظر مشتری ظاهر شود یا فردی هستید که یک خانه ای را جدیدا خریداری نموده اید اما قادر به تعویض کابینت به دلیل قیمت بالای آن نیستید، بهترین روش برای شما بازسازی و نوسازی کابینت ها ی باشد.

همانطور که می دانید قیمت کابینت MDF  در حال حاضر از ساده ترین نوع آن به متری 5 میلیون تومان فروش می رسد. و برای ده متر کابینت حداقل بدون دستگیره و سایر ملزومات 50 میلیون تومان هزینه باید در نظر داشته باشید!

پس به سراغ بازسازی کابینت بروید. ما در تیم هوردیس دیزاین به سرپرستی حسنا خردمند در ادامه راهکارهایی جهت بازسازی کابینت های آشپزخانه معرفی می کنیم که در عین رایج بودن این روش ها، مقرون به صرفه نیز خواهد بود. پس تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.

نحوه بازسازی و تعمیر خانه با هزینه پایین

نحوه نوسازی و بازسازی کابینت آشپزخانه

 

شاید تغیرر دادن دکوراسیون آشپزخانه و به دنبال تغییر کابینت ها سخت به نظر برسد، اما در روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، باعث می شود به آسانی به بازسازی کابینت و تغییر آنها بپردازید. لازم به ذکر است تمامی این راهکارها را می توانید برای بازاسازی کمد نیز بهره بگیرید.

1) عوض کردن در کابینت ها

 

همانطور که می توانید اکثر متریال کابینت به چارچوب و کف آن اختصاص می یابد و شاید یک چهارم چوب بکار برده شده در کابینت در نمای ظاهری آن باشد. پس یکی از راه های به صرفه این می باشد که درب های کابینت را عوض کنید!

در این مورد حتی می توانید سبک کابینت خود را عوض کنید. برای مثال اگر کابینت به سبک کلاسیک داشته اید می توانید از کابینت های مدرن برای طرح جدید استفاده کنید. البته این روش نسبت به روش های دیگر کمی گران تر است! زیرا قرار است متریال پوبی جدید را خریداری کنید اما نسبت به عوض کردن کل کابینت بسیار ارزان تر می باشد.

برای اینکار حتما از متخصصان این رشته کمک بگیرید. آنها با توجه به تجربه هایی که دارند می توانند بر اساس سلیقه و شرایط شما طرح کابینت جدید را بچینند. برای مثال شاید شما بخواهید قسمتی از کابینت را به طور کلی حذف کنید و یا شاید نمونه درب هایی که در بازار موجود است را به طور کامل نشناسید، بنابراین یک کابینت کار و استاد کار می تواند بر اساس بودجه و طرح انتخابی شما درب کرکره ای، فلت، شیشه ای، ترموفیل، شیکر و… به شما پیشنهاد دهد.

حتی می توانید قسمتی از کابینت ها کلا درب های آنرا بردارید و به شلف یا ویترین تبدیل کنید. در این قسمت می توانید ظروف های تزئینی یا ماگ ها و.. را در این قسمت دیزاین کنید.

2)استفاده از روکش های کابینت آماده

 

اگر بخواهید روکش های چسبی و دیگر روکش های آماده در بازار را برای تغییر طرح درب کابینت استفاده کنید، این روش نسبت به روش قبلی ارزان تر می باشد زیرا در این روش درب چوبی کابینت عوض نمی شود و فقط در کارگاه روکش به آن به روش خاص خودش می چسبانند.

از انواع روکش های کابینت ها می توان به روکش های اچ پی ال، پی وی سی، لترون، ملامینه، آکرلیک، و… اشاره نمود که در طرح های مختلفی از ساده تا کلاسیک و .. می توان در بازار یافت. که هر کدام از آن ها را می توانید بر اساس بودجه خود انتخاب کنید.

 

نوسازی کابینت
نوسازی کابینت

3)به کار گیری برچسب و استیکر کابینت

 

کابینت های شما چه ظاهر مناسبی داشته باشند و یا چه کهنه باشند، و بخواهید هر طوری هست طرح آن را عوض کنید تا از حالت یکنواختی در بیاید، می توانید از روکش ها و برچسب های چسبی استفاده کنید.

این روش ارزان ترین روش می باشد زیرا هزینه ی استادکار و ریخت و پاش و … حذف می شود و زمان کمتری برای تغییر آن نیاز دارید.

شاید بخواهید دو یا چند درب کابینت را فقط جهت تغییر دکوراسیون عوض کنید که این روش را به شما توصیه می کنیم.

4)استفاده از نورپردازی کاربردی

 

شاید دلیل شما برای بازسازی کابینت، تغییر روحیه ی خودتان و خارج شدن از یکنواختی و روزمرگی باشد! در حالیکه کابینت کاملا نو و طبق مد روز می باشد.

در این صورت ما در تیم هوردیس دیزاین توصیه می کنیم، از نورپردازی اصولی دو تاکیدی در این زمینه استفاده کنید.

یا در قسمت های بالای کابینت از نورهای آفتابی و مهتابی ویا در لبه های کابینت و در جای مخفی آن از ریسه های رنگی استفاده کنید. خواهید دید کابینت شما چه تغییرات چشمگیری به خود می گیرد!

5)تعویض بین کابینتی ها

 

گاهی اوقات شما می توانید با تعویض بین کابینتی ها به تغییر دکوراسیون آشپرخانه خود با کمترین دردسر بپردازید. اگر کابینت شما نو می باشد و از نظر منطقی نیازی به تعویض یا روکش ندارد، می توانید دست به تغییر بین کابینتی ها بزنید.

قدیما برای بین کابینتی از کاشی استفاده می کردند که نیاز به استادکار بود. اما در حال حاضر بین کابینتی های چسبی و آماده در طرح های متلف در بازار وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید که نصبشان نیاز به مهارت خاصی ندارد.

6) رنگ رزی کابینت

 

همین اول خاطرنشان کنیم که این راهکار برای کابینت های ام دی اف کاربردی ندارد زیرا کابینت MDF  به دلیل جنسی که دارد رنگ را به خود نمی پذیرد.

اما در مورد کابینت هایی مانند چوبی، می توانید هر نوع رنگ با طرح دلخواه را بر روی آن پیاده کنید، البته قبل از اینکار حتما از یک متخصص مشورت بگیرید و ببینید که عملیات رنگ آمیزی بر روی جنس کابینت شما قابل اجرا می باشد یا خیر!

نکته ی مهم در انجام این کار این است که کابینت را حتما سمباده بکشید و رنگ قبلی را کاملا از بین ببرید. زیرا در غیر اینصورت رنگ جدید وجهه ی خوبی نخواهد داشت.

7) عوض کردن دستگیره ها

 

شاید هنوز هم روش هایی که تا به اینجا گفته شده به هر دلیلی به کارتان نیاید. پس می توانید دستگیره های کابینت را عوض کنید.

شاید در وهله ی اول این کار تاثیر زیادی نداشته باشد، اما تا حدودی اگر دستگیر ای مطابق سبک کابینت خود انتخاب کنید، می تواند تاثیر خوبی بر روی ظاهر آن بگذارد.

برای مثال شاید خانه ای خریداری نموده اید که کابینت های آن سبک مدرن ولی دستگیره های آن سبک کلاسیک می باشد یا می خواهید کاملا کابینت ها مگنتی و بدون دستگیره باشد، برای اینکار می توانید این روش را انتخاب کنید.

 

اصول معماری در طراحی آشپزخانه

سخن پایانی

همانطور که تا به اینجا خوانده اید، سعی نموده ایم ایده های قابل اجرا و کم هزینه در مورد نوسازی و بازسازی کابینت ها را در این مقاله به نگارش در بیاوریم.

دز وضیعت اقتصادی کنونی اگر چارچوب های کابینت های آشپزخانه تان سالم است سعی کنید دست به تعویض کلی آن نزنید و از راهکارهای گفته شده در این مقاله جهت نوسازی و بازسازی کابینت استفاده کنید.

استفاده از این راهکارها به همان اندازه تعویض کلی کابینت ها می تواند باعث تغییر چشمگیر در دکوراسیون آشپزخانه تان شود. اگر برای دکوراسیون آشپزخانه و یا به طور کلی خانه و محل کار خود نیاز به متخصص طراحی داخلی دارید، برای اینکار می توانید به تیم هوردیس دیزاین به سرپرستی حسنا خردمند در شمال کشور مراجعه نمایید. این تیم از مشاوره تا طراحی و اجرا در خدمت شما همراهان گرامی می باشد.

بازدیدها: 0